Так, відповідно до законопроєкту, здобувачів освіти, які у 2025 році завершують кожен рівень повної загальної середньої освіти, буде звільнено від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).
Вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України, як і минулого року, буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ) на комп’ютерній основі. У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4 навчальних предметів, 3 з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а 1 — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет на вибір вступник вказуватиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Хоча модель НМТ 2024 року і буде збережено, однак у 2025 році заплановано деякі зміни. Так, у тесті з історії України будуть завдання за увесь курс, тож відтепер потенційним учасникам, окрім питань, що стосуються подій другої половини XVI – початку ХХІ ст. (розділи 6–32 Програми), варто підготуватися і з інших тем.
Щодо підготовки до тестування загалом, то помічним є наполегливе й відповідальне навчання в школі / ліцеї / коледжі / училищі: саме це забезпечує міцний фундамент для високого результату на НМТ. Цей фундамент, звісно, варто підсилювати ознайомленням із форматами завдань, які використовують у тестах НМТ, розв’язанням типових тестових завдань ЗНО / НМТ минулих років.
Щоб підтримати вступників у цьому, УЦОЯО пропонує цілу низку доступних і безоплатних матеріалів для підготовки до тестувань, зокрема:
- добірки демонстраційних тестів НМТ на Всеукраїнській школі онлайн;
- тести минулих років у відповідному розділі на сайті УЦОЯО;
- тренажери для підготовки до НМТ на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.