Підготовка та графік проведення НМТ

НМТ-2024: НА ДОПОМОГУ УЧАСНИКАМ 一 ДРУГИЙ ВАРІАНТ ДОДАТКОВИХ ТРЕНУВАЛЬНИХ ТЕСТІВ
Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) підготували ще один варіант тестів, які можна використати як тренувальні в межах підготовки до національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2024 році.
Минулого тижня ми повідомляли про нові можливості для підготовки потенційних учасників до НМТ-2024, а саме про перший варіант тренувальних тестів, укладених на основі матеріалів, що були використані на реальному тестуванні у 2023 році. Відтепер став доступний ще й другий варіант.
Добірки завдань, упорядковані на основі тестів, що було оприлюднено в  розділі 4 тому ІІ офіційного звіту за підсумками НМТ-2023, з української мови, математики, історії України, іноземної мови (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, фізики та хімії подано в окремих pdf-файлах та розміщено на платформі «Всеукраїнська школа онлайн».
Цьогорічні випускники шкіл складатимуть національний мультипредметний тест після завершення навчального року.
Про це в коментарі зазначило Міністерство освіти і науки України у відповідь на запитання щодо запланованого початку проведення тестування на 14 травня.
У травні НМТ складатимуть випускники минулих років.
Зважаючи на це, усі цьогорічні випускники матимуть можливість отримати повний обсяг знань, передбачений навчальними програмами.
Як відомо, вступні випробування, які проходитимуть у межах основної і додаткової сесії НМТ, триватимуть до 19 липня.
НАБУВ ЧИННОСТІ ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ НМТ
Документ визначає основні засади підготовки та проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) для оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Результати НМТ будуть використані абітурієнтами для вступу до закладів вищої освіти. Метою проведення НМТ є забезпечення рівного доступу до фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану. Участь в НМТ є безкоштовною.

 

Наказом Міністерства освіти і науки України від 29.12.2023 «Деякі питання проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2024 за № 78/41423, затверджено Перелік начальних предметів, із яких у 2024 році проводиться національний мультипредметний тест (далі – НМТ).

Також установлено, що НМТ матиме комп’ютерний формат, а учасник тестування (далі – вступник) складатиме тест, який міститиме завдання із чотирьох навчальних предметів: українська мова, математика, історія України, українська література, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова, біологія, географія, фізика, хімія.

Виконання тестових завдань з української мови, математики та історії України є обов’язковим, один предмет вступник може обрати з переліку інших, визначених наказом.

Вступник виконуватиме сертифікаційну роботу в один день у два етапи (перший етап (120 хвилин) – виконання завдань з української мови та математики, другий етап (120 хвилин) – виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір, зазначеного під час реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті) з перервою між етапами тривалістю до 20 хвилин.

Ознайомитись із наказом Міністерства освіти і науки України від 29.12.2023 «Деякі питання проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту» можна, перейшовши за гіперпокликанням: https://ips.ligazakon.net/document/RE41423?an=1.

Надаємо актуальну інформацію щодо НМТ-2024

“ОСНОВНЕ ПРО НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ”.
НМТ міститиме чотири блоки завдань, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, а на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.
Модель проведення передбачає, що учасник /учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день: два до перерви та два після неї. На виконання завдань кожного предметного тесту буде відведено по одній годині.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник / кожна учасниця отримає інформацію про кількість набраних ним / нею тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору використовуватимуться результати з кожного предмета, переведені в шкалу 100–200 балів.

Таблиці переведення балів у шкалу  100–200 Міністерство освіти і науки України затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник / учасниця знатиме не тільки кількість набраних ним / нею тестових балів, а й зможе зорієнтуватися в тому, якими є його / її результати для вступу.

Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів за кожний блок НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році.
Як і минулого року, передбачено проведення основних і додаткових сесій. У додаткових сесіях зможуть узяти участь ті вступники / вступниці, які з поважних причин не пройшли тестування під час основних. 
Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти — тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.