Історія ліцею

Рівненський професійний ліцей

Історія

          У промисловому районі міста, в якому поєднались і праця людей, і злети розуму, і життя молодих сердець, розташований Рівненський професійний ліцей. Цей заклад є найстаршим закладом, в якому готують спеціалістів металообробного профілю.

          Для підготовки кваліфікованих робітників даного профілю наказом № 18 Державного комітету Ради Міністрів УРСР з професійно-технічної освіти від 04 квітня

 1966 року № 206 було створено технічне училище № 4, підпорядковане Львівському міжобласному управлінню професійно-технічної освіти. Навчальні кабінети та май

стерні були розміщені в пристосованих приміщеннях по вул. Правди.

В 1968 році технічне училище № 4 передано в підпорядкування Житомирського міжобласного управління освітою і було перейменоване в технічне училище № 3. В цьому ж році змінилася адреса училища. Воно перейшло в корпуси колишнього медичного училища по вул. Комуністичній.

          В 1970 році у зв’язку з утворенням Рівненського обласного управління професійно-технічної освіти училище було перейменоване в ТУ № 1 і лише в 1984 році у зв’язку з переходом профтехучилищ в розряд середніх, училище було  перейменовано в професійно-технічне училище № 11.

          Першим директором училища був Степан Федорович Король, який займав цю посаду короткий час – з квітня 1966 року по червень 1967 року. До складу учнів училища від 15 вересня 1966 року було зарахована 369 учнів, що навчалися за професіями: токар, фрезерувальник, формувальник ручного формування, електрогазозварник, газозварник, електрик, слюсар-інструментальник,слюсар-ремонтник.

         В червні 1967 року директором училища було призначено Анатолія Олександровича Юшкевича, який займав цю посаду 16 років. Завдяки його зусиллям та умілій роботі з базовими підприємствами в 1973 році було завершено будівництво навчального корпусу та гуртожитку. 

         В 70-ті училище вийшло на передові  позиції щодо підготовки кваліфікованих робітників металообробного профілю. Неодноразово брало участь у ВДНГ України. Кращий керівник гуртка технічної творчості Юра Петро Полікарпович був делегатом 5-го Всесоюзного з’їзду раціоналізаторів та винахідників, нагороджений срібною медаллю ВДНГ Радянського Союзу, золотою та бронзовою медалями ВДНГ України.

         В 70-80-ті роки училище щороку готувало від 550 до 670 фахівців металообробного профілю. Випускники направлялись на роботу не лише на підприємства Рівненщини, а й за розпорядженнями Державного комітету ПТО – в індустріальні міста України. Так, випускники училища працювали на заводах Харкова, Донецька, Дніпропетровська.

         У 80-ті роки училищем було освоєно випуск складної продукції – точильно-шліфувальних верстатів 3К 634 і в 1983 році училище отримало власний товарний знак за номером 75843 на виготовлення металопродукції.

          Найбільша кількість молодих фахівців направлялась працювати на Рівненський завод тракторних запчастин, Рівнесільмаш, Рівненський завод високовольтної апаратури, Харківський завод «Серп і молот». У 80-ті роки в цехах металообробки Рівненських підприємств працювало 90% випускників училища. Кращі випускники училища були відзначені орденами та медалями Радянського Союзу. Орденом «Трудового Червоного прапора» нагороджені Ососкало Валентина Михайлівна та Кирильчук Володимир Петрович. Медаллю «Трудової слави» – Мельник Каленик Васильович, Петровський Володимир Петрович. В 1990 році ПТУ-11 зайняло відразу три перших місця на Всеукраїнській виставці організованій на базі Республіканської станції юних техніків.

За час своєї діяльності навчальний заклад із своїх стін випустив більше 23 тисяч кваліфікованих робітників.

     В 90-ті роки промисловість почала працювати неритмічно, розпочалась економічна криза, яка торкнулася і навчального закладу. Відсутність потреби на ринку праці у фахівцях металообробного профілю призвела до зменшення кількості бажаючих навчатися в училищі. Гостро постало питання про реформування навчального закладу та зміни підходів до формування контингенту учнів в ліцеї. Саме в цей нелегкий час на чолі ПТУ-11 став Пачебула Володимир Йосипович.

  Під його керівництвом колектив училища розпочав роботу із створення навчально-матеріальної бази для підготовки фахівців, які могли б самостійно влаштуватися на роботу або відкрити власну справу. Так, в 1995 році було розпочато підготовку бухгалтерів, в 1997 році – слюсарів з ремонту автомобілів, водіїв автотранспортних засобів категорії «В», перукарів-модельєрів, з 2000 року – операторів електронно-обчислювальних та обчислювальних машин. З 2001 року училище здійснювало підготовку кадрів за такими професіями: верстатник широкого профілю, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних засобів категорії «В», бухгалтер, перукаресій добавилися: оператор комп’ютерної верстки, слюсар-електрик з ремонту та обслуговування електроустаткування (на автомобільному транспорті), перукар (перукар-модельєр) візажист.

                                                                                       Рівненський професійний ліцей

                                                                                                       Сьогодення

          У відповідності з наказом № 535 Міністерства освіти і науки від 01.10.2002 року Рівненське професійно-технічне училище № 11 було реорганізоване в Рівненський професійний ліцей. Саме 2002 рік можна вважати роком закінчення кризи в нашому навчальному закладі, і початком розвитку сучасного професійно-технічного закладу, який користується повагою у роботодавців та популярністю серед випускників шкіл західного регіону України.  

         Рівненський професійний ліцей є професійно-технічним навчальним закладом другого рівня атестації, що забезпечує отримання професійносвіти. Професійний ліцей здійснює підготовку висококваліфікованих робітників з числа випускників загальноосвітньої школи на базі повної загальної середньої освіти.

         Основні напрямки роботи ліцею та його повноваження визначаються законами України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», Положенням про професійно-технічний навчальний заклад, Положенням про професійний ліцей, Статутом ліцею та колективним договором між дирекцією та профспілковим комітетом.

        Навчально-виробничий процес у ліцеї здійснюється на принципах педагогіки демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних об’єднань, спільній діяльності педагогічного колективу та учнів, батьків, колективів підприємств-роботодавців. Його складовими є: теоретичне і виробниче навчання, фізичне виховання та позаурочна робота.

        Рівненський професійний ліцей був і залишається флагманом професійно-технічної освіти Рівненської області. Професії, які існують в ліцеї десятиліттями користуються популярністю серед випускників,  забезпечують високий рівень професійної підготовки кваліфікованих робітників. Про що свідчать результати всеукраїнських та обласних конкурсів фахової майстерності. У 2007 році учень ліцею Кошмак Василь зайняв четверте місце у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Слюсар з ремонту автомобілів», який проходив у м. Донецьк, і став президентським стипендіатом. В 2011 році учень Свирибчук  Юрій зайняв шосте місце у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Верстатник широкого профілю», який відбувався у м. Кременчуг.

      Майданчиком для демонстрації рівня професійної майстерності для майстрів та учнів перукарської справи Рівненського професійного ліцею стали фестивалі та конкурси, що проводяться Спілкою перукарів України. Протягом 2011-2012 року представники нашого навчального закладу взяли участь у наступних змаганнях перукарів: Відкритий відбірковий тур Чемпіонату України з перукарського мистецтва та макіяжу «Кубок Києва», Конкурс перукарського мистецтва, нігтьової естетики та візажу «Ексклюзив – 2011» м. Тернопіль, Відкритий Чемпіонат України з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу м. Київ, Відкритий відбірковий тур Чемпіонату України з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу “Чемпіонат Заходу” (м. Львів) , в якому учні та майстри виробничого навчання отримали 11 нагород, Відкритий фестиваль перукарського мистецтва, нігтьової естетики та візажу “Ексклюзив – 2012” (м. Тернопіль), де ставали переможцями та займали призові місця як учні так і майстри виробничого навчання. В 2012 році у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності майстрів в/н з професії «Перукар» майстер в/н Рівненського професійного ліцею Одемчук Марія Іванівна зайняла третє місце, достойно представивши Рівненську область.

    З 2018 року Рівненський професійний ліцей очолює Маркушин Олексій Геннадійович. За останні роки учні нашого навчального закладу неоднаразову були переможцями обласних та всеукраїнських конкурсів

 

 

Історія Рівненського професійного ліцею – це історія професійного успіху, творчості та доброти. З впевненістю можемо заявити – ми готуємо професіоналів!