Підготовка та графік проведення НМТ
Наказом Міністерства освіти і науки України від 29.12.2023 «Деякі питання проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2024 за № 78/41423, затверджено Перелік начальних предметів, із яких у 2024 році проводиться національний мультипредметний тест (далі – НМТ).
Також установлено, що НМТ матиме комп’ютерний формат, а учасник тестування (далі – вступник) складатиме тест, який міститиме завдання із чотирьох навчальних предметів: українська мова, математика, історія України, українська література, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова, біологія, географія, фізика, хімія.
Виконання тестових завдань з української мови, математики та історії України є обов’язковим, один предмет вступник може обрати з переліку інших, визначених наказом.
Вступник виконуватиме сертифікаційну роботу в один день у два етапи (перший етап (120 хвилин) – виконання завдань з української мови та математики, другий етап (120 хвилин) – виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір, зазначеного під час реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті) з перервою між етапами тривалістю до 20 хвилин.
Ознайомитись із наказом Міністерства освіти і науки України від 29.12.2023 «Деякі питання проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту» можна, перейшовши за гіперпокликанням: https://ips.ligazakon.net/document/RE41423?an=1.
Надаємо актуальну інформацію щодо НМТ-2024
“ОСНОВНЕ ПРО НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ”.
НМТ міститиме чотири блоки завдань, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, а на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.
Модель проведення передбачає, що учасник /учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день: два до перерви та два після неї. На виконання завдань кожного предметного тесту буде відведено по одній годині.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник / кожна учасниця отримає інформацію про кількість набраних ним / нею тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору використовуватимуться результати з кожного предмета, переведені в шкалу 100–200 балів.
Таблиці переведення балів у шкалу 100–200 Міністерство освіти і науки України затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник / учасниця знатиме не тільки кількість набраних ним / нею тестових балів, а й зможе зорієнтуватися в тому, якими є його / її результати для вступу.
Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів за кожний блок НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році.
Як і минулого року, передбачено проведення основних і додаткових сесій. У додаткових сесіях зможуть узяти участь ті вступники / вступниці, які з поважних причин не пройшли тестування під час основних.
Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти — тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.